В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.



Комментарий:

Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. 2. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Договір про сплату аліментів між батьками мав місце і при раніше діючому КпШС, але він, по-перше, не мав правового значення і не міг примусово виконуватися, по-друге, розмір аліментів, які повинен сплачувати один з батьків, не повинен бути ниж-чим (вищим), ніж той, який визначений законом. Такий договір виконувався тільки на добровільній основі.

У статті 189 СК договору між батьками про сплату аліментів надано правову силу. У тексті договору може бути зазначений розмір аліментів у частці до заробітної плати платника, в твердій грошовій сумі, періодичність платежів, яким чином (відрахування за місцем праці, поштовим переказом, особисто) тощо.

Відповідно до п. 181 Інструкції про порядок учинення нотаріусами України нотарі-альних дій № 20/5 від 03.03.2004 р., батьки дитини мають право укласти між собою договір про сплату аліментів на дитину. Умови договору мають визначати розмір, строки, а також порядок виплати та підстави використання аліментів і не можуть по-рушувати права дитини, встановлені Сімейним кодексом України.

При посвідченні договору нотаріусом роз'яснюється зміст п. 2 ст. 189 СК з одно-часним зазначенням про це у тексті договору, у частині можливості стягнення аліментів у безспірному порядку на підставі виконавчого напису у разі невиконання одним з батьків свого обов'язку за договором.

У свою чергу, після отримання виконавчого напису про стягнення аліментів у без-спірному порядку з метою примусового його виконання стягувач аліментів звертається до державної виконавчої служби.

Відповідно до ст. З Закону України «Про виконавче провадження» (№ 606-ХІУ), відділ виконавчої служби, одержавши виконавчий напис нотаріуса, відкриває виконавче провадження (ст. 18) і приступає до примусового виконання напису нотаріуса про стягнення аліментів.

Як будь-який договір (правочин), він може бути визнаний повністю, частково не-дійсним на підставі норм цивільного законодавства.

У випадку, якщо платником аліментів буде подано позовна заява про визнання договору недійсним, суд за заявою позивача може призупинити стягнення аліментів. Таке право надано і державному виконавцю (ст. 34 Закону).