Sidebar

В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Дочка, син, крім сплати аліментів, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.Комментарий:

Закон зобов'язує повнолітніх дочку, сина не тільки надавати матеріальну допомогу шляхом сплати аліментів, але й піклуватися про них під час тяжкого захворювання, нещасного випадку, навіть тоді, коли сплачують аліменти.

Стаття 203 СК визначає цей додатковий обов'язок дочки, сина, пов'язаний з особливими обставинами.

Додаткові витрати з особливими обставинами стягуються по суду тільки стосовно

непрацездатних батьків, тобто пенсіонерів, інвалідів. При цьому не має значення, спла-чують дочка, син аліменти чи ні. Додаткові витрати — це ті витрати, які не можуть бути погашені аліментами, оскільки вони розраховані на повсякденне життя батьків, для необхідних затрат у межах тих витрат, які вони мають у своєму розпорядженні. Кошти, якими вони розпоряджаються, не розраховані на ці обставини. Наприклад, батько тяжко захворів і для його лікування необхідна велика сума, якої у нього немає, і крім повнолітньої дочки, сина, ніхто не допоможе. Тривалість лікування потребує і придбання дорогих ліків, протезування тощо. Слід пам'ятати, що додаткові витрати — це особисті витрати на батьків і вони не пов'язані з поновленням будинку, ремонтом квартири. Ці витрати іншого характеру і вони не регулюються сімейним законодавством.

Додаткові витрати на утримання батьків можуть бути стягнені разово, періодично, наперед або після їх фактичного понесення. Вони розраховані на непередбачені випадки, в основному одноразового характеру. Якщо вони були б стягнуті щомісяця, то це б були звичайні аліменти, і якщо уже були стягнуті аліменти, то названі обставини були б підставами на збільшення аліментів.

Додаткові витрати можуть стягуватися тільки у твердій грошовій сумі з вказівкою, на який період вони стягуються, до якого часу тощо.

Спір з приводу стягнення додаткових витрат розглядається загальним судом у по-зовному порядку за позовом того з батьків, хто потребує додаткових витрат, відпо-відачами можуть бути дочка, син. З кожного з них додаткові витрати стягуються в індивідуальному порядку, хоча позов пред'явлено один.


Получите консультацию юриста онлайн!