В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я або яку відмовилися забрати з них батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку.

2. Дитина, яку було підкинуто чи знайдено, може бути усиновлена після спливу двох місяців з часу її знайдення.



Комментарий:

Стаття 209 СК у першу чергу визначає коло дітей, яких можна усиновляти без згоди когось. Це діти:

а) залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я без визначення батьків;

б) від яких батьки, інші родичі відмовилися забирати з пологового будинку, іншого

закладу охорони здоров'я, але мати дитини визначена;

в) підкинуті будь-кому;

г) узагалі покинуті та знайдені сторонніми громадянами.

Залишені в пологовому будинку діти — це ті діти, які були народжені жінкою під чужим іменем, за чужими документами, тобто після народження дитини ця жінка зникла.

Діти, від яких відмовилися батьки, інші родичі з різних причин — це діти, які народилися в пологовому будинку чи іншому закладі здоров'я жінкою, яка частіше за все не знаходиться у шлюбі, — небажана дитина. Вона з цього приводу пише заяву про відмову від дитини. Відмовилися цю дитину забирати і інші родичі, про що також повинні бути письмові докази в пологовому будинку. При передачі таких дітей до дитячого закладу з ними слідують документи про відмову від них.

Підкинутими дітьми вважаються діти, народжені не в пологовому будинку, на дому, в іншому місці та підкинуті якійсь сім'ї, лікарні тощо. Батьки такої дитини невідомі.

Знайдена дитина — це та дитина, яку народила жінка і кинула на вулиці в сміттєву

скриню тощо і яка була знайдена громадянами і здана в міліцію.

Ця ж стаття і визначає строк, з якого часу такі діти можуть бути усиновлені. Дитина залишена, дитина, від якої відмовилися, може бути усиновлена після досягнення нею 2-місячного віку. Усиновлення в цих випадках залежить від настання конкретного

мінімального віку дитини, а не від часу її залишення, відмови.

Дитина підкинута, знайдена може бути усиновлена після спливу двох місяців з часу її знайдення. У цьому випадку усиновлення залежить не від віку дитини (їй може бути шість, сім і більше місяців після народження), а від події — коли була знайдена.

З досягненням дитиною двомісячного віку чи спливом двох місяців від дня знайден-ня дитини пов'язується день винесення рішення суду про усиновлення, а це означає, що підготовку необхідних документів для усиновлення може бути розпочато і раніше, тобто встановлюється своєрідна «черга» між бажаючими на усиновлення. Заява про усиновлення може бути подана до суду до спливу названих строків. Суд не має права відмовити заявнику в прийнятті заяви.