В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. На усиновлення дитини, яка не має батьків і перебуває у закладі охорони здоров'я або навчальному закладі, потрібна письмова згода цього закладу.

Усиновлення може бути проведене без згоди цього закладу, якщо суд встановить, що усиновлення дитини відповідає її інтересам.



Комментарий:

Відповідно до п. 3.6 Правил опіки та піклування, ст. 254 СК, якщо над дітьми, які виховуються у навчально-виховних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особами, які потребують опіки (піклування) і влаштовані у відповідні лікувальні установи чи установи соціального захисту населення, опікуни (піклувальники) це призначені, то виконання обов'язків опікунів і піклувальників від імені держави здійснюють ці установи в особі керівників цих установ.

Такі самі функції відповідно до п.п. 3.1.13 Типового положення про будинок дитини, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 123 від 18.05.98 p., функції опікуна або піклувальника здійснює адміністрація будинку дитини.

Йому у разі проведення усиновлення такої дитини вимагається згода цих організацій, у тому числі закладу охорони здоров'я або навчального закладу, яка повинна бути оформлена в письмовому вигляді без посвідчення нотаріуса, але повинна бути підписана виключно керівником закладу, на якого покладені обов'язки піклувальника, щ

Для одержання згоди на усиновлення від цих закладів претендент (претенденти) в усиновлювачі із заявою про бажання усиновити конкретну дитину звертається до відділу освіти, якому підпорядковані ці заклади як опікуни, який робить запис про це..Таке звернення передбачено Порядком ведення обліку дітей, які можуть бути усиновлені, осіб, які бажають усиновити дитину, та здійснення нагляду за дотриманням прав дитини після усиновлення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України ц|д 28.08.2008 р. № 1377.

Згоду на усиновлення безпосередньо дає керівник дитячого закладу.

Керівнику закладу як опікуну надано право детально вивчати претендента (пре-тендентів) на усиновлення однієї і тієї самої дитини щодо можливості з боку його(їж) на виховання і утримання дитини, виявлення відсутності протипоказань щодо усиновлення.

Слід мати на увазі, що керівники як опікуни установ охорони здоров'я або навчального закладу можуть не дати згоду на усиновлення щодо конкретної особи, а не взагалі. Ці заклади не є тими організаціями, які можуть на постійній основі виховувати

і утримувати дітей.

Тому, якщо ці установи не дадуть письмової згоди на усиновлення дитини, суд в інтересах дитини для забезпечення стабільності і гармонічних умов її життя може ухвалити рішення про всиновлення дитини, що не має батьків і знаходиться в установі охорони здоров'я або в навчальному закладі, і без згоди останніх.


Получите за 15 минут консультацию юриста!