1. Особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання змінити відомості про місце народження та дату народження дитини.
2. Дата народження дитини може бути змінена не більш як на шість місяців*
3. У рішенні про усиновлення суд змінює відомості про місце народження та дату народження дитини, якщо це відповідає її інтересам.
Комментарий:
Приймаючи в свою сім'ю дитину як рідного сина, дочку, усиновлювачі прагнуть, щоб ніхто і в першу чергу сам усиновлюваний не знав, що усиновлювачі не є його рідними батьками. У зв'язку з цим закон і, зокрема, ст, 230 СК передбачає низку заходів, які забезпечують таємницю усиновлення. На це направлені і низка статей сімейного законодавства, які передбачають можливість запису усиновлювачів матір'ю, батьком у свідоцтві про народження, зміну прізвища, імені та по батькові особи, яка усиновлена. Між тим, таких змін не завжди достатньо, щоб з документа неможливо було б зробити висновок, що усиновлений справді не є рідним сином, дочкою усиновлювача. Усиновлений може народитися в місці, де усиновлювачі ніколи не проживали, між його віком і віком когось із дітей усиновлювача може виявитися така різниця, яка неможлива між двома дітьми одних і тих самих батьків, імітація вагітності не збігається з датою народження дитини тощо.
У зв'язку з цим ст. 230 СК передбачає можливість змінити місце народження ди-тини і дату її народження. Але дата народження може бути змінена не більш як на б місяців, тобто усиновлений може бути записаний у межах 6 місяців раніше або, навпаки, пізніше його фактичного народження.
Зміна дати і місця народження усиновленого припускається як виняток на виїц.
док, коли без такої зміни неможливо забезпечити таємницю усиновлення і коли
в інтересах дитини.
Питання про необхідність зробити такі зміни вирішується судом одночасно з розглядом заяви про усиновлення, і про такі зміни необхідно указати в резолютивну частині рішення суду.
Закон забезпечує можливість одержання таких документів про народження усиновленої дитини, з яких неможливо було 6 зробити висновок, що дитина не усиновлена (п. 2.12 Положення № 86/5).
Відповідно до цього Положення, при внесення змін до Книги реєстрації народжень і видачі нового свідоцтва про народження усиновленого первісний актовий запис анулюється. Таким чином, таємниця усиновлення зберігається.