В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Якщо дитина постійно проживає у закладі охорони здоров'я, навчальному або іншому дитячому закладі, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів.Комментарий:

Відповідно до п. 3.6 Правил опіки та піклування, якщо над дітьми, які виховуються в навчально-виховних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особами, які потребують опіки, піклування і влаштовані у відповідні лі-кувальні установи чи установи соціального захисту населення, опікун, піклувальник не призначені, то виконання обов'язків опікунів, піклувальників від імені держави здійснюють ці установи в особі керівників цих установ.

Призначити опікуна, піклувальника можна і після влаштування зазначених осіб у відповідні державні установи. Ці заклади в особі керівників цих установ вправі та зобов'язані не тільки виховувати, піклуватися і надавати допомогу, але й виконувати всі необхідні дії пов'язані з охороною і здійсненням прав підопічних (управляти майном, одержувати пенсії, вчиняти правочини від імені і в інтересах дитини).


Получите за 15 минут консультацию юриста!