В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Внуки, правнуки зобов'язані піклуватися про своїх бабу, діда, прабабу, прадіда.

2. Повнолітні брати, сестри, пасинки, падчерки зобов'язані піклуватися про брата, сестру, вітчима, мачуху, які виховували їх та надавали їм матеріальну допомогу.

Такий обов'язок мають особи і щодо тих, з ким вони проживали однією сім'єю до досягнення повноліття.



Комментарий:

Частиною 1 ст. 262 СК передбачено обов'язок внуків, правнуків піклуватися про діда, бабу, прадіда, прабабу.

Піклування про бабу, діда, прабабу, прадіда виникає із кровного споріднення (ст. 2 СК). Закон звичайно мав на увазі про піклування повнолітніх онуків, правнуків, які в змозі це піклування здійснювати. Піклування можуть здійснювати і неповнолітні онуки, правнуки, якщо це піклування відбувається у вигляді турботи про немічних діда, бабу, прадіда, прабабу (купити ліки, продукти харчування, відвідати в лікарні тощо).

Частиною 2 ст. 264 СК передбачено обов'язок повнолітніх брата, сестри, пасинка, падчерки піклуватися про тих сестер, братів, мачуху, вітчима, які їх виховували, коли вони були неповнолітніми. Тобто законодавець мав на увазі піклуватися лише про тих осіб, які цих дітей виховували і утримували, а не через родинні чи якісь інші зв'язки.

Крім того, ця частина статті передбачає ще одну категорію осіб, про яких повнолітні особи повинні піклуватися, — це ті особи, з якими малолітні неповнолітні діти проживали однією сім'єю, а тепер вони потребують, щоб над ними здійснювали піклування, оскільки вони стали непрацездатними, немічними.

Піклування над особою, з якою проживали однією сім'єю, будучи малолітніми, неповнолітніми дітьми, виникає з обов'язку і боргу за ті витрати, сили, здоров'я, які понесла особа, виховуючи і утримуючи цю дитину до повноліття.

Такими особами можуть бути далекі родичі, друзі загиблих батьків дітей: тітка, дядько, двоюрідні брат, сестра, а іноді зведені брат і сестра. Перебування дитини в прийомній сім'ї, у дитячому будинку сімейного типу, патронаті не є ті особи, про яких повнолітня особа зобов'язана піклуватися, — вони їх виховували за визначену плату державою, але життя не виключає того випадку, коли дитина в прийомній


Получите за 15 минут консультацию юриста!