В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

>Порушення ПДР: розділ 33 «Дорожні знаки», розділ 34 «Дорожня розмітка». Покарання: стаття 122, ч.1. - Штраф 255 - 340 грн., Стаття 122, ч.4 - якщо при цьому виникла аварійна ситуація - штраф 680 - 850 грн. або позбавлення права керування на 6-12 місяців

В Україні існують єдині державні стандарти (ДСТУ), розроблені відповідно до чинного законодавства, які чітко вказують, якими мають бути знаки, розмітка, світлофори і т. д. Дорожні служби зобов'язані стежити за дотриманням правильності розташування знаків, нанесення розмітки та ін І якщо через халатність якої-небудь зі служб вас намагаються покарати, відстоюйте свою правоту, а ми допоможемо.

ВАЖЛИВО:

Основні пункти з ДСТУ «Знаки дорожні», «Розмітка дорожня»:

• Знаки повинні розташовуватися так, щоб їх добре бачили учасники дорожнього руху як у світлий, так і в темний час доби.

• Знаки повинні виготовлятися зі світловідбиваючої поверхнею або внутрішнім освітленням.

• ДСТУ регламентована висота установки знаків у різних випадках від 0,6 до 6 м.

• Горизонтальна розмітка білого, червоного, помаранчевого (тимчасова) і синього кольорів повинна мати світловідбиваючий ефект.

• Основне призначення розмітки - забезпечення візуальної орієнтації учасників дорожнього руху. Розмітка повинна бути видна як у світлий, так і в темний час доби.

ПОРАДА:

Як тільки вас звинуватили в порушенні та інспектор віддалився складати протокол, зберіть необхідну для захисту доказову базу вашої невинності (показання свідків, фото, а краще відео закритого знака або затертої розмітки).

Отже, інспектор виписав вам протокол, в якому значиться, що ви порушили вимоги дорожніх знаків або розмітки. Ваші дії:

1. Перевірте правильність заповнення протоколу інспектором ДАІ (стор.49, «Завдання 1»).

2. У графу пояснень в протоколі впишіть ключові фрази, зазначені на стор 50 («Завдання 2»).

3. Допишіть щодо даного порушення:

«Дорожнього знаку не бачив, тому що він був закритий зеленими насадженнями, великогабаритним ТЗ (вкажіть номерний знак), щоглою зовнішнього освітлення, рекламним щитом, розташований занадто низько (високо), розгорнутий, перекошений та ін (вибрати потрібне). Можливою причиною вважаю невідповідність знака вимогам ДСТУ4100-2002 ».

«Дорожньої розмітки не помітив, тому що вона стерта, що не видно (сніг, бруд), відбулося накладення розміток різних типів та ін (вибрати потрібне)». Можливою причиною вважаю невідповідність розмітки ДСТУ2587-2010 ».

4. Якщо буде можливість написати ваші пояснення на окремому аркуші, опишіть всю ситуацію більш детально.

5. Заявляйте клопотання про перенесення розгляду справи, про право на юридичну допомогу (стор. 52, «Завдання 3»).

6. ВАЖЛИВО: підпишіть і заберіть копію протоколу і копію постанови про притягнення вас до адміністративної відповідальності, якщо воно винесено.

7. Якщо постанова не винесено на місці і справа перенесено на іншу дату, то ретельно підготуйтеся до розгляду справи:

• зверніться за допомогою до адвоката або іншій особі - фахівцеві в галузі права;

• якщо ви вирішили самостійно захищати свої права, зберіть доказову базу вашої невинності (показання свідків, відеозапис, фото). Якщо цього немає, підготуйте клопотання до суду про надання всіх необхідних довідок з потрібних вам установ, відповідальних за стан зелених насаджень, дорожньої розмітки та ін Уважно вивчіть відповідний ДСТУ (на стор 131), щоб довести недотримання його вимог в даній конкретній ситуації.

8. Винесена постанова оскаржуйте в суді (стр.59). Зразок позовної заяви дивіться на стор 114.

9. Відправте інформаційний запит з приводу дій інспектора в даному конкретному випадку (стор. 91).

10. Подавайте скаргу на неправомірні дії інспектора ДАІ (стор. 62).


Получите за 15 минут консультацию юриста!