День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України.
Коментар статті Конституції:
Визначення в Конституції України дня її прийняття державним святом є закономірним наслідком конституційного процесу, що відбувався в Україні з часу набуття нею незалежності. Ця Конституція за-кріпила і юридично ствердила історичний факт існування держави Україна, реальне здійснення україн-ською нацією, всім Українським народом права на самовизначення у відповідності з його суверенною волею, створення національної незалежної і суверенної держави як держави демократичної, соціальної і правової.
З прийняттям Конституції 28 червня 1996 р. завершився процес становлення і юридичного оформ-лення Української держави. Перед Українським народом і міжнародним співтовариством було чітко ви-значено, що Україна є державою, яка найвищою соціальною цінністю визнає людину, гарантує її невід'ємні права і свободи, забезпечує принцип народовладдя, спрямовує свою діяльність на забезпечення національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з іншими державами на основі поваги до норм міжнародного права. Конституція проголосила основні засади дер-жавного буття і громадянського суспільства, демократичну організацію державної влади, єдиним джерелом якої визнана суверенна влада народу.
Історичне значення Конституції для державотворення в Україні, набуття Українським народом статусу державної нації зумовлює визначення Дня Конституції України державним святом. Таке конституційне положення зобов'язує державу офіційно відзначати цей день як визначну подію в житті Українського народу, що потребує відповідних державних заходів по організації свята.
З прийняттям Конституції України ст. 73 Кодексу законів про працю доповнена положенням, що День Конституції України є святковим днем. Якщо цей день, як і інші визначені законом свята, збігається з вихідним днем (суботою чи неділею), то вихідним є і наступний за ним день (ст. 67 КЗпП).