1. Повернення тимчасово затриманого ТЗ, яке зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється за письмовим зверненням його водія, власника (співвласника) за умови оплати ним витрат, пов'язаних з транспортуванням та зберіганням такого ТЗ, і пред'явлення відповідного протоколу про адміністративне правопорушення.
2. Повернення тимчасово затриманого ТЗ боржника, яке зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється на вимогу державного виконавця.
За транспортування і зберігання ТЗ на спеціальному майданчику чи стоянці I Державтоінспекції справляється плата у встановленому спільним наказом МВС, Мінфіну та Мінекономіки розмірі.
З цього приводу у багатьох водіїв виникає закономірне питання: «Платити чи ні?». А випливає це все через суперечності підзаконного акта закону. А саме: ст. 265-2 КУпАП не передбачає справляння плати за евакуацію ТЗ, а Постанова КМУ № 1102 (витяг з якого наведено вище) говорить про зворотне. Згідно з українським законодавець-| ству більшу юридичну силу має закон: в даному випадку - КУпАП, а не Постанова КМУ.
Спори, пов'язані з збитком, нанесеним тимчасово затриманому ТЗ та | майну, яке перебуває в ньому, під час транспортування або зберігання на спеціальному майданчику чи стоянці, вирішуються в установленому законодавством порядку.
Підсумуємо:
На штрафмайданчик автомобіль може бути доставлений, тільки якщо його розміщення ЗНАЧНО перешкоди дорожньому руху. Якщо ви з'являєтеся на місці правопорушення в момент виконання робіт з вантаження вашого автомобіля, ви маєте право в максимально короткий термін усунути правопорушення, запобігши тим самим затримання вашого транспортного засобу. Інспектор в даному випадку повинен обмежитися лише складанням адмінпротоколу.