В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Сімейні обов'язки є такими, що тісно пов'язані з особою, а тому не можуть бути перекладені на іншу особу.

2. Якщо особа визнана недієздатною, її сімейний обов'язок особистого немайнового характеру припиняється у зв'язку з неможливістю його виконання.

Майновий обов'язок недієздатної особи за її рахунок виконує опікун.

3. Якщо в результаті психічного розладу, тяжкої хвороби або іншої поважної причини особа не може виконувати сімейного обов'язку, вона не вважається такою, що ухиляється від його виконання.

4. Невиконання або ухилення від виконання сімейного обов'язку може бути підставою для застосування наслідків, установлених цим Кодексом або домовленістю

(договором) сторін.



Комментарий:

Статтею 15 СК передбачено, що сімейні обов'язки особистого характеру виконуються особисто залежно від особистого немайнового або майнового характеру, який є обов'язком конкретної особи — дружини, чоловіка, їх батьків, дочки, сина, баби чи діда. Вони не можуть бути передані або перекладені на іншу особу по закону або договору, Наприклад, якщо є батько дитини і він може утримувати дитину, то покласти цей обов'язок примусово на діда чи бабу неможливо, але в добровільному порядку такий випадок може мати місце. Якщо мати, батько помре, то утримувати їх за сімейним законодавством в порядку спадку неможливо, але відповідно до цивільного права таке можливе, але це будуть інші підстави: Не може мати місце заміна платника аліментів іншою особою в порядку виплати боргу тощо.

Відповідно до статті 41 ЦК України недієздатна особа не може вчиняти будь-якого правочину від її імені та в її інтересах вчиняє всі дії майнового характеру опікун, а обов'язки немайнового характеру припиняються за неможливості їх виконання.

Управління майном недієздатної особи здійснює опікун за визначену плату (статті 72, 73 ЦК).

Що стосується немайнових прав недієздатного батька, матері, то вони автоматично усуваються від виховання дітей, але не позбавлені права спілкуватися з дитиною, якщо дитині ніщо не загрожує. Неможливо звинувачувати таких батьків і від ухилення від сплати аліментів, виховання дитини. Такі особи є неосудні. Неможливо також звинуватити дружину в ухиленні від виконання подружнього обов'язку і з цієї причини розірвати шлюб, якщо вона визнана недієздатною.

Але якщо дружина цілком здорова і ухиляється від виконання цього обов'язку, то це може бути підставою для розірвання шлюбу, оскільки одним із перших обов'язків подружжя є народження дітей.


Получите за 15 минут консультацию юриста!