Sidebar

В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Орган державної реєстрації актів цивільного стану зобов'язаний ознайомити наречених з їхніми правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків та попередити про відповідальність за приховання перешкод до реєстрації шлюбу.Комментарий:

Особи, які вступають в шлюб, одночасно з поданням заяви про реєстрацію шлюбу повинні бути органом державної реєстрації актів цивільного стану ознайомлені з умовами і порядком реєстрації шлюбу, а саме: в який строк реєструється шлюб, які наслідки наступають, якщо сторони не з'являться в назначений день на реєстрацію, які дії вони повинні виконати для перенесення дня реєстрації, на який строк діє заява і тощо.

їм також роз'ясняються, що вони повинні завчасно сповістити орган реєстрації шлюбу про перешкоди до вступу в шлюб і наслідки їх приховання, що такі їх дії в наступному можуть призвести до визнання шлюбу недійсним, а в деяких випадках і до кримінальної відповідальності.

Оскільки держава заінтересована в тому, щоб шлюб був не легковажним, а добре обміркованим кроком, дійсним союзом на все життя, орган реєстрації шлюбу повинен роз'яснити майбутньому подружжю їх права і обов'язки щодо їх відношень, їх дітей.

Після роз'яснення майбутньому подружжю про їх спільні права і обов'язки орган, який реєструє шлюб, повинен роз'яснити, що наречені у будь-який час можуть відмовитись від реєстрації шлюбу, якщо відчують, що ще не готові до створення сім'ї.

Тих наречених, які подали заяви через представника, необхідно ознайомити з названими вище правилами, правами і обов'язками безпосередньо перед реєстрацією шлюбу.


Получите консультацию юриста онлайн!