Sidebar

В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Шлюб, зареєстрований у відсутності нареченої і (або) нареченого, вважається неукладеним. Запис про такий шлюб у органі державної реєстрації актів цивільного стану анулюється за рішенням суду за заявою заінтересованої особи, а також за заявою прокурора.Комментарий:

Від недійсного шлюбу слід відрізняти неукладений шлюб — шлюб, який не відбувся. Шлюб є неукладеним в силу порушення правил і умов його реєстрації (реєстрація проведена не тим органом; шлюб посвідчений тим органом, але не був зареєстрований в державному органі реєстрації актів цивільного стану, наприклад, відповідно до пункту 18 розділу III Правил...; шлюб, укладений за відсутності одного із майбутніх подружжя, шлюб, зареєстрований за чужим паспортом або за допомогою «дублера», і т. ін.).

Неукладений шлюб юридично не існує, а тому не може породжувати ніяких правових наслідків ні для осіб, які зареєстрували його таким чином, ні для дітей, які народилися в такому шлюбі.

Поняття «неукладений шлюб» існувало і до прийняття Сімейного кодексу, що випливає із Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Мін'юсту України від 26 вересня 2002 року за № 86/5, де в пункті 4.10 розділу 4 указано, що відділ реєстрації актів Цивільного стану анулює первинні актові записи на підставі рішення суду про визнання шлюбу неукладеним. Звідси необхідно зробити висновок, що визнання неукладеним


Получите консультацию юриста онлайн!