В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

(СТАТТЯ 51 СК)

1. Дружина та чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань.



Комментарий:

Щоб з'ясувати, на яке право в суспільстві, сім'ї, колективі претендують дру та чоловік, відповідно до статті 51 СК, необхідно уяснити спочатку, що таке «індивідуальність» — філософське чи правове поняття.

Розпочнемо спочатку це з'ясування зі слів «індивідуум», «індивідуація», а потім «індивідуальність».

Отже, індивідуум (індивід) ) - окрема людина, особа; індивідуація - виділення одиничності і індивідуального всього спільного. В аналітичній психології К. Г. Юнга - процес становлення осоО ^ тості з усвідомленням змісту особистої і колективної безсвідомості; Індивідуальність неповторна своєрідність будь-якого явища, окремої істоти, людини.

Отже, це поняття більш філософське, ніж правове. В зв'язку з чим укладач сімейного кодексу замінив термін «один із подружжя», який використовувався в коді про шлюб та сім'ю, на термін «дружина», «чоловік». Таким чином, персоніфікував

кожного з них як індивідуумів, кожний із яких має право на повагу як один до одного, так і в державі, суспільстві, в колективі, сім'ї.

Вимоги дружини та чоловіка на повагу до своєї індивідуальності носять більш моральний характер, а не правовий, оскільки будь-яка вимога може бути правовою, якщо вона захищається Законом. У цьому випадку, який можна пристосувати закон, ямно я не поважаю дружину, чоловіка або суспільство. Якщо дружина або чоловік не поважають одне одного, то вихід із цього стану — розірвання шлюбу.

Право задеклароване, а інструментів його захисту немає. Я б цю і подальші статті в цій главі не назвав би правовою, а етично-моральною, що випливає із загальних засад шлюбного життя подружжя.

Сам автор цієї статті визнає, що вона є «Засобом захисту психологічно і (або) матеріально слабшого у шлюбі від психологічного диктату чи навіть агресії чоловіка, дружини або іншої особи (свекрухи, тещі тощо). Вона схиляє до толерантності, терпимості у шлюбі, спрямовує кожного з них на спокійне, інтелігентне залагодження колізії індивідуальних рис характеру, життєвих звичок».

Я думаю, що ці статті з часом будуть виключені із Сімейного кодексу як неправові і непотрібні.


Получите за 15 минут консультацию юриста!