В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

(СТАТТЯ 187 СК)

1. Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії,

стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії,

стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.

Така заява може бути ним відкликана.

2. На підставі заяви одного з батьків аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.

3. На підставі заяви одного з батьків аліменти можуть бути відраховані і тоді, коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню на підставі заяви та виконавчих документів, перевищує половину заробітної плати, пенсії, стипендії, а також якщо з нього вже стягуються аліменти на іншу дитину.



Комментарий:

Правила статті 187 СК стосуються як стягнення аліментів на дитину в частковому відношенні до зарплати» пенсії, стипендії, інших доходів боржника, так і стягнення

аліментів, розмір яких установлюється у твердій грошовій сумі.

Це один із способів добровільного виконання обов'язків матері, батька щодо утри-мання дитини.

Добровільна сплата аліментів проводиться особисто особою, яка зобов'язана платити аліменти, тобто якщо вона не побажала платити їх добровільно, то вони були б стягнуті судом або через адміністрацію, де працює або одержує пенсію, стипендію ця особа, шляхом подання заяви, в якій вказується, кому слід виплачувати аліменти, в якій сумі, частці від зарплати (доходу). У цій заяві він може визначити строк, протягом якого має переводитися відрахування аліментів із його заробітної плати, Адміністрація зобов'язана перераховувати аліменти незалежно від того, установлений законом чи ні розмір аліментів, який просить перерахувати платник аліментів. Він може перерахувати і всю свою заробітну плату, пенсію, стипендію.

У тих випадках, коли платник аліментів не працює, він може перерахувати аліменти стягувачу аліментів шляхом переказу через органи зв'язку певних сум.

Незважаючи на те, що платник аліментів добровільно виконує свій батьківський обов'язок, стягувач аліментів може в будь-який час звернутися до суду про стягнення аліментів. Це може мати місце, коли стягувач аліментів вважає, що аліменти пере-раховуються в заниженому розмірі, несвоєчасно.

Заява, подана адміністрації підприємства, організації, установі про добровільну сплату аліментів, має силу тільки для тієї організації, якій така заява адресована. Якщо зобов'язана особазмінить місце роботи і у зв'язку з цим створиться заборгованість, то, якщо платник не погасить її добровільно, вона може бути стягнута лише в судовому порядку.

Аліменти, відраховані на підставі письмової заяви платника, виплачуться або пере-казуються стягувачу не пізніше триденного строку з дня, установленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії та інших сум.

Якщо в раніше діючій статті 92 КпШС заборонялося адміністрації відраховувати за заявою платника аліментів, коли загальна сума, що підлягає відрахуванню за виконавчими документами, перевищує 50 % належних боржникові платежів, а також тоді, коли з боржника стягуються аліменти на інших дітей, то за нині діючою статтею 187 СК ці обставини не позбавляють його права подати заяву про відрахування певної суми аліментів і адміністрація зобов'язана його заяву прийняти і виконувати.

У тому випадку, якщо, незважаючи на те, що платник аліментів добровільно сплачує аліменти, стягувач аліментів звернеться до суду про стягнення аліментів і буде цю заяву мотивувати тим, що платний аліментів виплачує розмір аліментів, який значно занижений або взагалі не виплачує, то відповідач, заперечуючи проти позову, може надати як доказ, що він сплачує аліменти в добровільному порядку, довідку з місця роботи про час і суми відрахованих аліментів, квитанції відділення зв'язку про переказ аліментів. При слуханні такої справи у суду виникнуть труднощі з установлення частки від заробітку, яку визначив сам платник аліментів, а також тверду грошову суму відповідно до його заробітної плати (доходу). Якщо ці відрахування не були погоджені зі стягувачем, то суд, установивши заниженість аліментів, визначає частку і заборгованість по аліментам згідно з правилами ст. 195 СК України. Після цього стягує аліменти в новому розмірі з дня подачі позовної заяви.


Получите за 15 минут консультацию юриста!