В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Посередницька, комерційна діяльність щодо усиновлення дітей, передання їх дід опіку, піклування чи на виховання в сім'ї громадян України, іноземців або осіб без громадянства забороняється.Комментарий:

Вимоги цієї статті (216 СК) передбачені були Законом України «Про охорону ди-тинства» від 26.04.2001 р. № 2402-ІІ. Частиною 10 статті 24 цього Закону: «посередницька, комерційна діяльність щодо усиновлення дітей, передачі під опіку (піклування) чи на виховання в сім'ї громадян України або громадян інших країн забороняється законом».

Закон, зокрема стаття 169 КК України, передбачає за незаконну посередницьку діяльність або інші незаконні дії щодо усиновлення (удочеріння) дитини, передачі її під опіку (піклування) чи на виховання в сім'ю громадян покарання штрафом, виправними роботами на строк до двох років, а за частиною 2 цієї статті — позбавлення волі від 2 до 5 років.

Ця стаття є пересторогою для тих, хто бажає заробити гроші на торгівлі дітьми-сиротами.


Получите за 15 минут консультацию юриста!