В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути за-писаною у Книзі реєстрації народжень матір'ю, батьком дитини або повнолітньої особи.

2. Якщо усиновлюеться дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір'ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу.

3. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.



Комментарий:

Одним із засобів таємниці усиновлення є внесення змін до Книги реєстрації на-роджень дитини і до свідоцтва про народження, шляхом запису батьком, матір'ю усиновлювачів і анулювання первинного запису про батьків, що здійснюється органом державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану № 86/5 від 26.09.2002 р. (далі — Положення № 86/5), на підставі рішення суду про усиновлення.

Однак унесення таких змін залежить від дитини, якщо їй виповнилося 7 років,

і суду» якщо це відповідає інтересам дитини.

Не завжди співпадає згода дитини на усиновлення зі згодою на запис у свідоцтві про народження усиновлювачів батьками з анулюванням первинного запису про батьків.

Наприклад, дитина до 6 років проживала з рідними батьками, знаменитими спортсменами, яких знала вся Україна, дитина була свідком їх слави, популярності і сама займалася спортом. Хіба забажає вона замінити прізвища батьків на інші, хоча і дала згоду на усиновлення? За таких обставин і суд не погодиться вносити зміни.

Згода на запис батьками усиновлювачів не потрібна дитині, яка через тяжке захворювання, у зв'язку з малолітством не розуміє (не усвідомлює) факту усиновлення.

Знову ж, не слід категорично заявляти, що якщо дитина майбутніх усиновлювачів називає батьком та матір'ю, то не потрібна її згода на зміну запису про батьків — дитина після 7 років може вимагати, як пам'ять, наприклад, залишення в свідоцтві про народження колишніх батьків.


Получите за 15 минут консультацию юриста!