В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

РОЗДІЛ VI ОСОБЛИВОСТІ УСИНОВЛЕННЯ ЗА УЧАСТЮ ІНОЗЕМЦІВ ТА ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ, ЯКА Є ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ, АЛЕ ПРОЖИВАЄ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ (СТАТТЯ 282 СК)

1. Усиновлення громадянином України дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України здійснюється у консульській установі або дипломатичному представництві України.



Комментарий:

Якщо усиновлювач не є громадянином України, для усиновлення дитини, яка є громадянином України, потрібен дозвіл урядового органу державного управління з усиновлення та захисту прав дитини.

Усиновлення іноземцем дитини, яка є громадянином України, здійснене у відповідних органах держави, на території якої проживає дитина, є дійсним за умови попереднього одержання дозволу урядового органу державного управління з усиновлення та захисту прав дитини.

Правила ст. 282 СК спрямовані на захист прав і інтересів дітей, які є громадянами України і проживають за межами України, а також спрощену процедуру усиновлення цих дітей без судового розгляду.

Ця стаття розрізняє три варіанти усиновлення дітей за межами України: а) уси-новлення громадянином України дитини, яка також є громадянином України, але проживає за межами України, здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві, що передбачено Указом Президента України від 02.04.94 р. № 127/94 «Про консульський статут України»; 6) усиновлювач не є громадянином України, для усиновлення дитини, яка є громадянином України, першочергово потрібний дозвіл урядового органу державного управління з усиновлення та захисту прав дитини (з 25.03.2006 р. Кабінет Міністрів України своєю Постановою № 367 змінив назву цього органу на Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини); в) усиновлення іноземцем дитини, яка є громадянином України, здійснене у відповідних органах держави, на території якої проживає дитина, є дійсним за умови попереднього одержання дозволу Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини.

У тому випадку, якщо усиновлення дитини громадянина України іноземцем відбувається на законних підставах у тій державі, де вона проживає, без згоди Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини, то таке усиновлення на території України не буде дійсним, а в тій державі, де воно відбулося, буде дійсним.


Получите за 15 минут консультацию юриста!