Universitas 21, міжнародна асоціація, до складу якої входять 23 провідних університету, що займаються науково-дослідною роботою, склала рейтинг 48 країн, оцінивши, наскільки якісною в кожній з них є система освіти.
Десятку лідерів склали такі країни: США, Швеція, Канада, Фінляндія, Данія, Швейцарія, Норвегія, Австралія, Нідерланди і Великобританія.
Головна особливість дослідження полягає в тому, що на відміну від багатьох інших рейтингів тут оцінюються не окремі вузи, а державна освітня система кожної країни в цілому.
Результати, отримані дослідниками по кожному з показників, не менш цікаві, ніж загальний список країн-лідерів. Так, найбільшими державними інвестиціями в освіту можуть похвалитися Фінляндія, Норвегія і Данія, а от з приватними інвестиціями добре йдуть справи в США, Кореї, Канаді та Чилі. Наукові дослідження отримують найбільше коштів в Данії, Швейцарії та Швеції, і якраз ці країни (крім Швеції) поряд з США, Нідерландами і Великобританією відрізняються найвпливовішими науковими роботами. А ось Росія, Україна, Ізраїль, Канада, США, Тайвань та Австралія склали список країн з найбільшим числом людей, що володіють вищою освітою, серед всього працюючого населення.