В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

Комісія по трудових спорах зобов'язана розглянути трудовий спір у десятиденний строк з дня подання заяви. Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу. Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника, при розгляді спору від його імені може виступати представник профспілкового органу або, за вибором працівника, інша особа, в тому числі адвокат.

У разі нез'явлення працівника або його представника на засідання комісії розгляд заяви відкладається до наступного засідання.

При повторному нез'явленні працівника без поважних причин комісія може винести рішення про зняття цієї заяви з розгляду, що не позбавляє працівника права подати заяву знову в межах тримісячного строку з дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

Комісія по трудових спорах має право викликати на засідання свідків, доручати спеціалістам проведення технічних, бухгалтерських та інших перевірок, вимагати від власника або уповноваженого ним органу необхідні розрахунки та документи.

Засідання комісії по трудових спорах вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин обраних до її складу членів.

Працівник і власник або уповноважений ним орган мають право заявити мотивований відвід будь-якому члену комісії. Причини заяви відводу повинні бути поважними і мотивованими (наприклад, особиста зацікавленість члена КТС в результаті справи). Якщо відвід задовольняється, то відведений член комісії не бере далі у вирішенні цього спору. Питання про відвід вирішується більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні. Член комісії, якому заявлено відвід, не бере участі у вирішенні питання про відвід.

На засіданні комісії ведеться протокол, який підписується головою або його заступником і секретарем.

Засідання комісії проводиться відкрито, на ньому можуть присут-ствовать бажаючі, і будь-хто може бути вислухана за обставинами даного спору. Цим забезпечуються широка гласність і громадський контроль за її роботою.

Засідання комісії по трудових спорах починається з повідомлення голови комісії про подану заяву та роз'яснень права заявника та власника (або уповноважений ним орган) зробити відвід будь-якому члену комісії з трудових спорів. Якщо відводу немає, то голова повідомляє про зміст спору і потім надає слово заявнику для аргументації своїх вимог, а потім для відповіді на них - власнику або уповноваженому ним органу.


Получите за 15 минут консультацию юриста!