В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплат страхового відшкодування» від 17.02.2011 № 3045 - \ Л

запроваджено механізм спрощеного оформлення ДТП з незначними наслідками шляхом складання так званого Європротоколу, який в українському законодавстві визначено як «Повідомлення про дорожньо-транспортній пригоді».

По суті, це письмове повідомлення на бланку встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ) зразка, яке складається водіями-учасниками ДТП на місці аварії. Це повідомлення подається Страховику водієм транспортного засобу, причетного до дорожньо-транспортної пригоди, і стає підставою для страхового відшкодування потерпілій стороні.

Лицьова сторона бланка Європротоколу ідентична в усіх країнах, в яких він впроваджений, відрізняється тільки мова тексту бланка.

Переваги використання Європротоколу для водіїв полягають в наступному: вони мають право залишити місце ДТП, звільняються від обов'язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про ДПТ, а також звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за вчинення ДТП.

Рішення про виклик на місце ДТП співробітників ДАІ учасники аварії приймають самостійно. Якщо вони вирішать оформити ДТП за звичайною процедурою, то співробітники ДАІ не можуть відмовити автовласникам у складанні відповідних документів на місці пригоди.

Законом чітко визначено, що страховик зобов'язаний забезпечити страхувальника бланком Європротоколу. Такі бланки повинні видаватися безкоштовно під час укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо страхувальник використовує свій бланк, то він може звернутися до свого страховика за новим.

Страховики в якості заяви про ДТП зобов'язані приймати як заповнений бланк Європротоколу, так і заява, подана в іншій формі і підкріплене довідкою про ДТП з ДАІ.

Тільки якщо виконані всі перелічені нижче умови, правомірно використовувати бланк Європротоколу для оформлення ДТП:

1 Відсутність травмованих (загиблих) людей.

2 Участь тільки транспортних засобів, забезпечених полісами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладених не раніше 19.09.2011 р.

3 Згода водіїв цих транспортних засобів щодо обставин скоєння ДТП.

4 Відсутність у водіїв ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

5 Розмір суми відшкодування шкоди не перевищує 10 тис. грн. (З 2013 року максимальний розмір виплат за Європротоколом буде збільшений до 25 тис. грн.).


Получите за 15 минут консультацию юриста!