Виключні підстави, які дають право працівникам міліції скористатися вашим автомобілем, прописані в Законі України «Про міліцію» також вони перераховані в Правилах дорожнього руху України:
Працівник міліції має право безперешкодно використовувати транспортні засоби, що належать підприємствам, установам, організаціям і громадянам, для проїзду до місця події, стихійного лиха, доставки в лікувальні заклади осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги, для переслідування правопорушників та їх доставки в міліцію. Використання з цією метою транспортних засобів, що належать підприємствам, установам і організаціям, здійснюється безплатно. »
ВАЖЛИВО:
Пам'ятайте, що ви маєте право на компенсацію витрат, пов'язаних з використанням вашого транспортного засобу. Під витратами слід розуміти не тільки вартість витраченого бензину, але і витрати на чищення салону або ремонт автомобіля, якщо в цьому виникла необхідність. Крім того, ви маєте право на компенсацію упущеної вигоди, якщо, наприклад, внаслідок того, що у вас забрали автомобіль, ви запізнилися на важливу ділову зустріч.
Нюанси, які повинні бути враховані при використанні транспортного засобу співробітниками ДАІ:
1. Представники правоохоронних органів не мають права вимагати висадки пасажирів.
Можливо, це змусить співробітника ДАІ задуматися і відмовитися від намірів скористатися вашим автомобілем з огляду на те, що під загрозою буде безпека ваших пасажирів.
2. Водій має право відмовитися керувати транспортним засобом, яким хочуть скористатися співробітники ДАІ.
Тому якщо ви не хочете брати участь у переслідуванні правопорушників, можете сміливо скористатися цим правом.
3. Не хочете ризикувати своїм авто - заплатите штраф.
На даний момент він становить від 68 до 136 грн.
4. Транспортний засіб - це приватна власність його власника.
Згідно з Конституцією України3, право приватної власності є непорушним. Використання приватного автомобіля співробітниками ДАІ або медпрацівниками не входить до числа тих випадків, коли за Конституцією допустимо порушення права власності.
І тут слід говорити про невідповідність положень Законів «Оміліціі» та «Про дорожній рух», а також Правил дорожнього руху положенням Конституції України. У таких випадках при розгляді конкретних справ судові рішення мають базуватися на Конституції України.
Якщо ви не бажаєте надавати свій автомобіль інспектору ДАІ, а він виписав протокол на ваше ім'я з даного правопорушенню, тоді при заповненні графи пояснень (поверніться до розділу «Перевірка адмінпротоколу», «Завдання 2» на сторінці 50), напишіть наступне:
Надання транспортного засобу тимчасово позбавило б мене можливості користуватися і розпоряджатися ним що було б порушенням мого права власності> гарантованим ст. 43 - Конституції України. Так як норми Конституції є нормами прямої дії, лічено свої дії правомірними.
У десятиденний термін оскаржуйте винесену постанову (детальніше про процедуру оскарження читайте на стор 59), а також не нехтуйте послугами адвоката: з ним захиститися буде набагато легше.
ВАЖЛИВО:
Якщо ви погодилися надати свій автомобіль посадовій особі при виконанні і самі будете його вести, не забувайте про дотримання Правил дорожнього руху! | Від цього вас I ніхто не звільняв!