Sidebar

В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

ЗМІСТ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ | СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО КОММЕНТАРИЙ НАЛОГОВОГО КОДЕКСА

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР

до статті 161 Податкового кодексу України

Статтею 161 встановлено деякі спеціальні правила.

Кодексом заборонено виконувати зобов'язання із сплати податків підприємствами-резидентами замість нерезидентів; з цією метою не дозволяється включення до договорів з нерезидентами якихось застережень з цього приводу.

ПКУ встановлює особливості оподаткування підприємств у зв'язку із їх відносинами із підприємствами, що мають офшорний статус. При цьому під терміном "нерезиденти, що мають офшорний статус" розуміються нерезиденти, розташовані на території офшорних зон, за винятком нерезидентів, розташованих на території офшорних зон, які надали платнику податку виписку із правоустановчих документів, легалізовану відповідною консульською установою України, що свідчить про звичайний (неофшорний) статус такого нерезидента. При укладанні та дії договорів з такими суб'єктами платник податку має послатися на наявність зазначеної виписки у поясненні до податкової декларації.

У разі укладення договорів, які передбачають здійснення оплати товарів (робіт, послуг) на користь нерезидентів, що мають офшорний статус, чи при здійсненні розрахунків через таких нерезидентів або через їх банківські рахунки, незалежно від того, чи здійснюється така оплата (в грошовій або іншій формі) безпосередньо або через інших резидентів або нерезидентів, витрати платників податку на оплату вартості таких товарів (робіт, послуг) включаються до складу їх витрат у сумі, що становить 85 відсотків вартості цих товарів (робіт, послуг).

З метою уникнення подвійного оподаткування суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає тільки сума податку, розрахована за встановленими правилами:

розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду;

не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов'язань такі податки, сплачені в інших країнах: податок на капітал/майно та приріст капіталу; поштові податки; податки на реалізацію (продаж); інші непрямі податки незалежно від того, підпадають вони під категорію прибуткових податків чи оподатковуються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав;

зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження податкового органу іншої держави щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів.

_________________________

ЕКСПЕРТНИЙ КОМЕНТАР

до статті 161 Податкового кодексу України

ПК зберіг заборону податкових застережень щодо сплати податків на доходи нерезидентів підприємствами, що сплачують такі доходи. Також збережена норма щодо обмеження 85 % витрат за платежами, що виплачуються на користь нерезидентів, що мають офшорний статус (або через таких нерезидентів), або через інших резидентів/нерезидентів.


Получите за 15 минут консультацию юриста!