В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

РОЗДІЛ III

ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ МАТЕРІ, БАТЬКА І ДИТИНИ

ГЛАВА 12

ВИЗНАЧЕННЯ ПОХОДЖЕННЯ ДИТИНИ

А. ЗАГАЛЬНІ ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ПРАВ ТА ОБОВ'ЯЗКІВ МАТЕРІ, БАТЬКА І ДИТИНИ

(СТАТТЯ 121 СК) с. 442

1. Права та обов'язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.



Комментарий:

У статті 121 СК проголошено основний принцип сімейного права, а саме єдиною підставою для виникнення взаємних прав і обов'язків батьків і дітей визнається походження дитини (кровне споріднення), засвідчене в органах реєстрації актів цивільного стану. Засвідчення походження дітей може бути здійснене в один із таких способів: шляхом реєстрації народження дитини в органах РАЦС від певних батьків, коли вони перебувають у шлюбі (стаття 122 СК); за заявою матері та батька дитини; за заявою чоловіка, який вважає себе батьком дитини; за рішення суду (стаття 125 СК).

Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі з її батьком і дитина не була зареєстрована в органах РАЦС на підставі статей 122, 125 СК, особисті та майнові правовідносини виникають лише за однією лінією — між дитиною та її матір'ю. У цьому разі між батьком і дитиною такі відносини не виникають.

Права та обов'язки батьків і дітей бувають особистими (немайновими, тобто такими, які не мають економічного змісту (наприклад, ті, що забезпечують виховання дітей та їх особисто-правовий статус — ім'я, по батькові, прізвище, національність, громадянство та інше) і майнові, які пов'язані із взаємним матеріальним утриманням дітей і батьків. Ці права і обов'язки виникають з моменту народження дитини.