В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1Головуючий роз'яснює експертові його права та обов'язки, встановлені цим Кодексом, і попереджає експерта під розписку про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок і за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

2. Головуючий приводить експерта до присяги: «Я, (прізвище, ім'я, по батькові), присягаю сумлінно виконувати обов'язки експерта, використовуючи всі свої професійні можливості».

3. Текст присяги підписується експертом. Дія присяги поширюється і на ті випадки, коли висновок був складений до її проголошення. Підписаний експертом текст присяги та розписка приєднуються до справи.

4. Якщо експертиза призначається під час судового розгляду, права, обов'язки експертів і їх відповідальність роз'яснюються головуючим відразу після залучення їх до участі в цивільному процесі.

5. Експертам, які працюють у державних експертних установах, роз'яснення прав і обов'язків експерта та приведення його до присяги здійснюються керівником експертної установи під час призначення особи на посаду та присвоєння кваліфікації судового експерта. Підписаний текст присяги та розписка про ознайомлення з правами і обов'язками експерта та про кримінальну відповідальність за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків, за завідомо неправдивий висновок приєднується до особової справи. Засвідчені печаткою експертної установи копії цих документів подаються на вимогу суду.



Коментар:

Експертові, який явився до суду, головуючий роз'яснює права і обов'язки, встановлені ст. 53 ЦПК, і попереджає про відповідальність (під розписку) за свідомо помилковий висновок і за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків (ч. 1 ст. 385 КК).

Головуючий приводить експерта до присяги.

Експерт підписує текст присяги. Її дія розповсюджується і на ті випадки, коли висновок був складений до її проголошення. Підписані експертом текст присяги і розписка долучаються до справи.

Експертиза може призначатися і під час судового розгляду (ч. 1 ст. 147 ЦПК). Права і обов'язки експертів, їх відповідальність роз'яснюються головуючим відразу після їх залучення до участі в цивільному процесі (ч. 4 ст. 171 ЦПК).

Експертиза може проводитися експертами, які працюють в державних експертних установах (ст. 7 Закону України від 25.02.1994 р. «Про судову експертизу»1. В цьому випадку роз'яснення його прав і обов'язків і приведення до присяги здійснюються керівником експертної установи, при призначенні особи на посаду і привласненні кваліфікації судового експерта, і повторне приведення до присяги в судовому засіданні не є необхідним.