В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Під час ухвалення рішення суд вирішує такі питання:

1) чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;

2) чи є інші фактичні дані (пропущення строку позовної давності тощо), які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження;

3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин;

4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин;

5) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити;

6) як розподілити між сторонами судові витрати;

7) чи є підстави допустити негайне виконання судового рішення;

8) чи є підстави для скасування заходів забезпечення позову.



Коментар:

Коло питань, які необхідно обговорити (обдумати, проаналізувати), ви-значаються кожного разу залежно від справи, обсягу матеріалів, які були об'єктом розгляду суду, тощо. Та все ж законом, а саме ст. 214 ЦПК встанов-лений перелік питань, які суд повинен вирішити в нарадчій кімнаті при ухваленні кожного рішення.

Перш за все суд визначає з позовної або іншої заяви коло тих питань, які поставлені на вирішення суду і які за матеріалами справи підлягають вирішенню. Після цього він виділяє з матеріалів справи фактичні дані, які свідчать про наявність або відсутність обставин, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі факти повинні підтверджуватися використаними в справі засобами доказування: поясненнями сторін, третіх осіб, показаннями свідків, висновками експертів тощо. Тільки після цього дається оцінка доказам.

Досліджуючи на підставі доказів наявність і відсутність юридичних фактів у справі, необхідних для правильного її вирішення, судді керуються нормами матеріального права. Крім того, судом вирішуються і питання застосування норм процесуального права. Особливо якщо є необхідність забезпечити виконання рішення, допустити негайне виконання, розстрочити або відстрочити виконання, розподілити судові витрати і тому подібне.

Після з'ясування питань про наявність юридичних фактів і підтвердження їх доказами, а також встановлення норм права, що підлягають застосуванню, суд приступає до вирішення основного питання, переданого на розгляд суду, — чи підлягає задоволенню позов або заява в порядку окремого провадження і в якому обсязі. Якщо в справі був заявлений зустрічний позов або позов третьої особи з самостійними вимогами, то підлягають вирішенню також питання зустрічного позову, позову третьої особи з самостійними вимогами.


Получите за 15 минут консультацию юриста!