1. Заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.2. Головуючий відкриває судове засідання і з'ясовує, хто з осіб, які беруть участь у справі, з'явився, встановлює їх особу, перевіряє повноваження представників, після чого повідомляє зміст заяви і з'ясовує думку сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, щодо вимог про перегляд заочного рішення.
3. У результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою:
1) залишити заяву без задоволення;
2) скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
4. Уразі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Коментар:
У призначений для перегляду заочного рішення час головуючий відкриває судове засідання, оголошує, яка справа розглядатиметься, з'ясовує, хто з осіб, які беруть участь у справі, з'явився, встановлює їх особу, а також перевіряє повноваження представників.
Головуючий повідомляє зміст заяви про перегляд заочного рішення і з'ясовує думку сторін, які беруть участь в справі, щодо заявленої вимоги.
Повноваження суду, що розглядає заяву про перегляд заочного рішення, регламентовані ч. 2 статті, що коментується.
Суд має право залишити заяву про перегляд заочного рішення без задово-лення. Підставою для цього може бути неявка з неповажних причин відповідача і недостатність доказів, якими відповідач обґрунтовував причину неявки.
Про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення суд постановляє ухвалу, яка може бути оскаржена.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному суді. Строк, протягом якого розглядалася заява (в межах п'ятнадцяти днів), не включається в загальний строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції (ч. 1 ст. 294 ЦПК).
Розглянувши заяву про перегляд заочного рішення, суд також має право відмінити заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному по-рядку. Підставою про відміну заочного рішення може бути поважна причина неявки. Причини неявки повинні бути підтверджені доказами.