1. Суд, розглянувши заяву про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності по суті, ухвалює рішення, яким задовольняє або відмовляє у задоволенні вимоги заявника.2. У разі задоволення заявленої вимоги неповнолітній особі надається повна цивільна дієздатність після набрання рішенням суду законної сили.
3. Рішення суду про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності після набрання ним законної сили надсилається органові опіки та піклування.
Коментар:
Відповідно до ч. 1 статті, що коментується, рішення суду про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності або про відмову їй у задо-воленні заявлених вимог суд ухвалює в стадії судового розгляду в порядку окремого провадження. Справи в порядку окремого провадження, як було зазначено, розглядаються з дотриманням правил, установлених ЦПК. Тому судове рішення у справах окремого провадження, як і будь-яке рішення, має бути законним і обґрунтованим (див. коментар до ст. 213 ЦПК), а також від-повідати вимогам ст. 215 ЦПК, тобто складатись із вступної, описової, мо-тивувальної і резолютивної частин (див. коментар до ст. 215 ЦПК). У мо-тивувальній частині рішення про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності суд має зазначити крім положень, указаних у п. З ч. З ст. 215 ЦПК, чи є підстави для задоволення заяви неповнолітньої особи про надання їй повної цивільної дієздатності або про відмову їй в її заяві, назву статті, її частини, пункту норм матеріального права, а також норми процесуального закону, яким суд керувався. В резолютивній частині мають бути зазначені висновки про задоволення заяви неповнолітньої особи або про відмову їй в цій заяві. При цьому заява неповнолітньої особи про надання їй повної цивільної дієздатності може бути або повністю задоволена, або в задоволенні її повністю відмовлено. Заява неповнолітньої особи не може бути частково задоволена або в задоволенні її частково відмовлено. Рішення суду про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності або про відмову в задоволенні заяви, як і будь-яке рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку, а після перегляду його в апеляційному порядку може бути оскаржено в касаційному порядку (див. коментар до ст. 324 ЦПК). Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подання апеляційної скарги рішення суду набирає законної сили, якщо воно не скасоване, після розгляду справи апеляційним судом (див. коментар до ч. 1 ст. 223 ЦПК).
Відповідно до ч. 2 статті, що коментується, після набрання рішенням суду законної сили про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності неповнолітня особа набуває повної цивільної дієздатності.
Відповідно до ч. З статті, що коментується, після набрання зазначеним рішенням законної сили воно направляється до органу опіки та піклування. Якщо неповнолітня особа знаходилась під піклуванням, то рішення суду про надання їй повної цивільної дієздатності, відповідно до п. З ст. 77 ЦК, є підставою для припинення піклування.