1. В ухвалі суду касаційної інстанції зазначаються:1) час і місце її постановлення;
2) найменування суду, прізвища та ініціали головуючого та суддів;
3) найменування справи та імен (найменувань) осіб, які беруть участь у
справі;
4) короткий зміст заявлених вимог;
5) посилання на рішення суду першої та апеляційної інстанцій;
6) узагальнені доводи касаційної скарги;
7) мотиви суду з посиланням на закон, яким він керувався;
8) наслідки розгляду касаційної скарги, які формулюються у резолютивній частині із зазначенням висновку суду касаційної інстанції, розподілу судових витрат, строку і порядку набрання ухвалою законної сили та її оскарження (ч. 1 ст. 345 ЦПК у редакції Закону України від 16 березня 2006 р. «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо касаційного провадження»)3.
2. У разі відхилення касаційної скарги в ухвалі зазначаються мотиви її відхилення.
3. У разі скасування судового рішення і направлення справи на новий розгляд в ухвалі повинно бути зазначено, які порушення права було допущено судом першої або апеляційної інстанції.
Коментар:
Відповідно до ч. 1 статті, що коментується, в ухвалі суду касаційної інстанції зазначаються:
1) час і місце її постановлення;
2) найменування суду, прізвища та ініціали головуючого та суддів;
3) найменування справи та імен (найменувань) осіб, які беруть участь у справі;
4) короткий зміст заявлених вимог;
5) посилання на рішення суду першої та апеляційної інстанцій;
6) узагальнені доводи касаційної скарги;
7) мотиви суду з посиланням на закон, яким він керувався;
8) наслідки розгляду касаційної скарги, які формулюються у резолютивній частині із зазначенням висновку суду касаційної інстанції, розподілу судових витрат, строку і порядку набрання ухвалою законної сили та її оскарження (ч. 1 ст. 345 ЦПК у редакції Закону України від 16 березня 2006 р. «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо касаційного провадження»)1.
У новій редакції ч. 1 ст. 345 ЦПК, на відміну від старої редакції ч. 1 ст. 345 ЦПК, не зазначено найменування частин ухвали. Цю зміну навряд чи можна визнати доцільною. В ухвалі апеляційного суду збережено найменування частин (ст. 315 ЦПК). Фактично в новій редакції ч. 1 ст. 345 ЦПК зміст пунктів ухвали касаційного суду, що відносяться до певної частини ухвали, залишився. Так пункти 1—3 належать до вступної частини ухвали; пункти 4—6 належать до описової частини ухвали; п. 7 належить до мотивувальної частини ухвали; п. 8 належить до резолютивної частини ухвали.
Відповідно до ч. 2 статті, що коментується, в разі відхилення касаційної скарги в ухвалі зазначаються мотиви її відхилення.
Відповідно до ч. З статті, що коментується, в разі скасування судового рішення і направлення справи на новий розгляд в ухвалі повинно бути зазначено, які порушення права було допущено судом першої або апеляційної інстанції.