Розширення контактів між українськими та іноземними громадянами веде до збільшення числа офіційних шлюбів. Реєстрація відносин між українцями і громадянами інших країн (апатридами - особами без громадянства) має особливості. Самостійно розібратися в тонкощах чинного законодавства — складно. Зверніться за консультацією до досвідченого юриста.
ТОП 4 ПИТАННЯ ДО ЮРИСТІВ ПРО УКЛАДЕННЯ ШЛЮБУ
1. Чи можна вийти заміж за людину без громадянства?
Категорія вищевказаних осіб мають тісний зв'язок з країною, де вони живуть. Цей підхід відповідає міжнародній практиці. В Україні укладення шлюбу з особою без громадянства допускається. Його умови підкоряються закону країни, в якій він постійно проживає.
Якщо людина знаходиться в Україні тимчасово, то умови реєстрації шлюбу з них знаходяться в компетенції законів держави, де він постійно живе. Більше подробиць про нюанси реєстрації відносин надасть досвідчений юрист в області одруження.
2. Чим керуватися при укладенні шлюбу з іноземцем
В україні реєстрація шлюбу з іноземними нареченим або нареченою або особами без громадянства, проходить у відповідності з нормами, передбаченими Сімейним кодексом Україні і Законом "Про актах громадянського стану".
В Україні подружжя незалежно від громадянської приналежності людей, знаходиться в правовому полі українських нормативно-правових актів. Процедурою укладення шлюбів займаються органи РАЦС. Умови визначає закон держави проживання апатрида на постійній основі (якщо він живе в Україні, умови одруження з особою без громадянства будуть визначатися СК Україні). Заздалегідь слід порадитися з фахівцем у галузі права, щоб не потрапити в неприємну ситуацію перед весіллям.
3. Який документ подають замість паспорта апатриди?
Бажаючі офіційно оформити стосунки пред'являють посвідчує їх особу документ. Закон "ПРО правове становище іноземних громадян у Україні" про подання особою без громадянства в Україні в якості такого документа:
вид на проживання;
дозвіл на тимчасове проживання.
Якщо ця документація відсутня, офіційний шлюб неможливий.
4. Реєстрація шлюбу з іноземцем та особою без громадянства
Майбутні подружжя подають заяву в ЗАГС (зверніть увагу, що реєстрація шлюбу із вищезазначеними особами здійснюється не у всіх укр. Рацс). Подача заяви можлива письмово та в електронному вигляді. Для подачі заяви через Інтернет працює портал для реєстрації пар.
Разом із заявою подаються:
документи, які засвідчують їх особу (в перекладі на українську мову та відповідним чином завірені);
дозвіл на шлюб (якщо громадянин Україні не досяг 18-річчя);
довідка з посольства про те, що іноземна особа не перебуває у шлюбі;
якщо хтось із подружжя раніше був одружений (замужем) – документ про те, що попередній шлюб припинений;
квитанція про сплату державного мита (350 руб.).
Вся документація по сімейному статусу іноземця підлягає легалізації. Її український переклад засвідчується. Переклад документації проходить консульську процедуру засвідчення. Його можна також запевнити в міністерстві закордонних справ, у нотаріуса або в іншому компетентному органі.
Зареєстрований шлюб з іноземцем визнається дійсним країною іноземця, якщо дотримані закони країни. В іншому випадку він недійсний.
Щоб уникнути всіляких негативних наслідків, до того, як реєструвати шлюб з іноземним громадянином або особою без громадянства, рекомендується порадитися з фахівцем у сфері сімейних відносин.
На сайті проконсультують в області шлюбних правовідносин і допоможуть розібратися з законами іноземних держав, дізнатися всі нюанси, що дозволяють надалі вважати ваш шлюб дійсним на території будь-якої держави.