В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

Закордонна освіта - чому для українців все ще недоступна?За інформацією порталу hh. ua, класична освіта за кордоном все ще залишається недоступним для більшості українських фахівців. Розуміючи це, роботодавці у вимогах до кандидатів не акцентують увагу на освіту або роблять це у виняткових випадках (наприклад, при пошуку викладачів для сертифікаційних програм, рідкісних топ-менеджерів). Однак сьогодні в різних сферах бізнесу працедавці стали все частіше шукати кандидатів зі ступенем МВА. За минулий рік на порталі було опубліковано 167 вакансій, в яких серед вимог є ступінь МВА (0.22% від загального числа вакансій на сайті). 95% з них вказують МВА-освіта як додаткова перевага, і тільки в тексті менше 0,5% вакансій згадується обов'язкову наявність у здобувачів ступеня в провідних європейських / американських бізнес-школах. Що не дивно, адже тільки 20% тих, хто вказав ступінь МВА в резюме, отримали його за кордоном, інші навчалися або за допомогою асоційованих міжнародних програм (навчання в Україні), або за допомогою власне українських програм.


Інакше виглядає статистика по сертифікаційним програмам: у 2010 р. кількість вакансій для фінансистів, у яких містилася вимога професійного сертифікату (CIPA, CIMA, ACCA, CPA, CFA) - 123 (20% від всіх вакансій для профільних фахівців), а в 2011 р . вже 408 (майже 60%). Практично всі роботодавці ІТ-галузі звертають увагу на міжнародні сертифікати кандидатів: фактично для кожної спеціалізації є свій такий сертифікат, наявність якого часто стає базовою вимогою ще на етапі конкурсу резюме.