Результати опитування, проведеного міжнародним кадровим порталом hh. ua, показали, що 63,1% українських програмістів хочуть виїхати працювати за кордон. Результати аналогічного опитування, проведеного на порталі hh. ru, виявили таку ж ситуацію у наших північних сусідів. Ненабагато більше програмістів Росії - 63,7% - теж не проти залишити свою країну. Правда, росіян, які категорично проти переїзду, більше ніж українських - 7,6% проти 4,3% відповідно.
Дослідження також показало, що у програмістів з України та Росії різна мотивація для трудової міграції. Більшість наших співвітчизників (52,6%) хочуть за кордон через високий рівень життя, соціальних гарантій (45,2%), високої зарплати (40%) і тільки після цього - можливості отримати нові знання (36,9% опитаних) . Росіяни на перше місце ставлять саме зарубіжний досвід (44,6% респондентів), а вже потім високий рівень життя (44,4%), соціальні гарантії (42,1%) і зарплату (26,5%).
Найбільш IT-шників залучають роботодавці Європи (33,4% українців і 21% росіян) і Америки (21,6% і 16,2% відповідно). Кожен десятий IT-фахівець з України готовий працювати в будь зарубіжної компанії. У Росії ж таких - 6,7%. Як виявилося, компанії Азії не привабливі в обох країнах. Лише 2,4% українських програмістів і 1,9% росіян готові емігрувати на схід.
Як повідомляв hh. ua, IT-фахівці користуються найбільшим попитом на ринку праці в Україні. До початку вересня на одного Android-, C + + -, PHP і Java-програміста доводилося більше двох вакансій. У серпні IT-шники вперше очолили топ-10 високооплачуваних професій. Їм пропонували більше, ніж фінансовим директорам і директорам з продажів.