Всесвітній огляд економічних злочинів за 2011 р., підготовлений PwC, показав, що найбільш типовий шахрай у всьому світі - це т. зв. білий комірець. Типовий суб'єкт економічних злочинів в Україні - це чоловік старше тридцяти років з вищою освітою, стійкою психікою, стабільної сім'єю, працює в організації від трьох до 10 років.
Більшість економічних злочинців в Україні - представники вищої та середньої керівної ланки (по 40%). Для порівняння, у світі 60% внутрішніх злочинів здійснює керівництво середньої ланки і рядові співробітники.
За даними опитування, в 2011 р. більше третини організацій з різних країн світу ставали жертвами економічних злочинів (такими як крадіжки або незаконне привласнення майна, перекручення фінансової звітності, хабарництво і корупція, кіберзлочини).
47% українських респондентів, які зіткнулися з економічною злочинністю в минулому році, оцінюють збитки до $ 5 млн. Найбільш дорогими для організацій опинилися три найбільш поширених виду зловживань, а саме, незаконне привласнення майна, хабарництво з корупцією і маніпуляції з фінансовою звітністю. Вартість злочини зростає з віком шахрая. Так, самі "дорогі" злочини ($ 5 - 100 млн) були здійснені особами старше 50 років.
Кіберзлочинність стала одним із п'яти найпоширеніших видів економічних злочинів в світі. При цьому більше третини (37%) опитаних в Україні підтвердили, що кількість випадків кіберзлочинності в їхніх організаціях збільшилося в 2011 р. Проте 46% організацій в Україні та 42% у всьому світі не проводили для своїх співробітників ніяких тренінгів в області кібербезпеки за останній рік .