Sidebar

Конституційний суд Румунії перебуває під "шокуючим" політичним тиском перед майбутнім рішенням, що стосуються референдуму про імпічмент президенту. Зіткнувся з подібними труднощами, суд звернувся за підтримкою до Ради Європи, повідомляє Reuters. Це підтвердив напередодні президент Венеціанської Комісії РЄ.

Лист з проханням про сприяння в РЄ направив суддя Конституційного суду Августин Цегрін (Augustin Zegrean). Він заявив, що один із суддів КС повідомив про погрози на свою адресу, пов'язаних з голосуванням з питання референдуму. Крім того, зазначив він, терміни розгляду справи, визначені парламентом, занадто малі для прийняття об'єктивного рішення.

"Мені здається дивним, і навіть шокуючим, той факт, що вдруге за короткий проміжок часу конституційний суд країни-члена Ради Європи і Євросоюзу змушений звертатися до Венеціанської Комісії, щоб захистити свою незалежність", - заявив голова Комісії Джанні Буквіччо. Яка буде реакція Комісії, він не уточнив.

Віце-президент Єврокомісії Вів'єн Редінг висловила підтримку суду, в листі вказавши, що Єврокомісія уважно стежить за подіями в Румунії і готова докласти зусиль для забезпечення незалежності судової влади в цій країні.
Румунський Конституційний суд поскаржився на політичний тиск до Ради Європи
Референдум відбувся в Румунії 29 липня. 88% його учасників висловилися за відсторонення від влади чинного лідера Траяна Бесеску, проте явка виявилася недостатньою і не перевищила необхідні Конституційним судом 50%.

Тим не менш, Лівоцентристська опозиція з об'єднання "Соціально-ліберальний союз", який і виступив за референдум про імпічмент президента, заявила, що число румунських виборців напередодні плебісциту було завищено. Якщо це так, то явка перевищила необхідні 50%. Опозиціонери подали до Конституційного суду позов з вимогою враховувати при прийняття рішення про дійсність референдуму дані торішньої перепису населення, які поки офіційно не використовувалися.

Рішення з питання про референдум суд повинен винести 31 серпня.

Получите консультацию юриста онлайн!