Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Коментар статті Конституції:
Конституція України, визначаючи права і свободи людини невідчужуваними і непорушними, гаран-тує недоторканність конституційних прав і свобод і забороняє їх скасування (ст. 21, 22). Якщо законо-проект про зміну Конституції передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина,; він має бути обов'язково відхилений Верховною Радою, а Конституція залишається незмінною.
Це беззаперечне правило, яке випливає з визнання людини найвищою соціальною цінністю, не означає, що р. II Конституції, присвячений правам, свободам та обов'язкам людини і громадянина, не може бути змінений взагалі. Права і свободи людини і громадянина згідно зі ст. 22 Конституції не є вичерпними. Можливе подальше розширення конституційних прав і свобод, посилення їх гарантованості і недоторканності, що вимагатиме в майбутньому зміни Конституції.
Конституцією України заборонено також внесення до неї змін, якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України. Цим положенням гарантується незмінність ст. 1 Конституції, що стверджує Україну як суверенну і незалежну державу, і ст. 2, за якою те-риторія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
До Конституції не може бути внесено будь-яких змін в умовах воєнного або надзвичайного стану. Ця конституційна норма має на меті забезпечити правопорядок у суспільстві, злагоду і спокій в умовах, які самі по собі викликають соціальне напруження, і є конче необхідною для успішного подолання складних для держави і суспільства обставин.