Sidebar

В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

ЗМІСТ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ | СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО КОММЕНТАРИЙ НАЛОГОВОГО КОДЕКСА

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР

до статті 284 Податкового кодексу України

Пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території (часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, що зараховуються до відповідних місцевих бюджетів), можуть надаватися шляхом видання рішень індивідуального, а так само нормативного характеру. Закон не надає радам повноваження повністю звільняти від сплати земельного податку. Тому, наприклад, у місті Києві досить поширеним є звільнення від сплати земельного податку на 99 % або 99,9 % (див., наприклад, рішення Київради N 140/2716 від 17.03.2005 "Про надання пільг щодо плати за землю"), Перелік підприємств і організацій, яким надаються пільги по сплаті земельного податку на 2010 рік (додаток 13 до рішення Київської міської ради 14.05.2010 N 793/4231).

Перерахунок сум земельного податку для сплати проводиться починаючи з наступного місяця після того, в якому мала місце зміна (виникнення чи втрата права на пільгу). Таким чином, "ревізія" змін у статусі платника можлива лише з початком нового місяця і впродовж місяця не проводиться.

Коментована стаття передбачає "закріплення" пільг по сплаті земельного податку за особою власника (користувача). Відтак, передача в оренду земельної ділянки або споруди на ній, що призводить до фактичної зміни користувача такої ділянки/частини, не тягне поширення пільг по сплаті земельного податку на нового користувача.


Получите за 15 минут консультацию юриста!