1. Питання, що виникають під час розгляду справи колегією суддів, вирішуються більшістю голосів суддів. Головуючий голосує останнім.
2. При прийнятті рішення з кожного питання жоден із суддів не має права утримуватися від голосування та підписання рішення чи ухвали.
3. Суддя, не згодний з рішенням, може письмово викласти свою окрему думку. Цей документ не оголошується в судовому засіданні, приєднується до справи і є відкритим для ознайомлення.
Коментар:
Згідно з ч. 1 статті, що коментується, питання, що виникають при розгляді справи колегією суддів, вирішуються більшістю голосів суддів. Головуючий голосує останнім. Це правило встановлене для того, щоб головуючий не міг чинити тиск на думку суддів. Відповідно до ч. 2 статті, що коментується, ніхто з суддів не має права утримуватися від голосування і підписання рішення чи ухвали. Це положення має своїм завданням забезпечити рівність суддів, які беруть участь у голосуванні.
Суддя, не згодний з рішенням, може письмово викласти свою окрему думку. Цей документ не оголошується в судовому засіданні, приєднується до справи і є відкритим для ознайомлення. Дане правило також спрямоване на те, щоб забезпечити рівність суддів, які беруть участь у розгляді справи.