В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Судові повістки, адресовані фізичним особам, вручаються їм під розписку, а юридичним особам — відповідній службовій особі, яка розписується про одержання повістки.

2. Розписка про одержання судової повістки з поміткою про дату вручення в той самий день особами, які її вручали, повертається до суду.

3. Якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-кому з повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з нею, а за їх відсутності — відповідній житлово- експлуатаційній організації або виконавчому органу місцевого самоврядування.

4. У разі відсутності адресата особа, що доставляє судову повістку, негайно повертає її до суду з поміткою про причини невручення.

5. Вручення судової повістки представникові особи, яка бере участь у справі, вважається врученням повістки і цій особі.

6. Якщо особа, яка бере участь у справі, перебуває під вартою або відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі, позбавлення волі на певний строк, тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, обмеження волі, арешту, повістка та інші судові документи вручаються їй під розписку адміністрацією місця утримання особи, яка негайно надсилає розписку та письмові пояснення цієї особи до суду.

7. Особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеному міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, в разі відсутності таких — через дипломатичні представництва та консульські установи України за місцем проживання цих осіб.

8. Уразі відмови адресата одержати судову повістку особа, яка її доставляє, робить відповідну помітку на повістці і повертає її до суду. Особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається повідомленою.

9. Якщо місцеперебування відповідача невідоме, суд розглядає справу після надходження до суду відомостей щодо його виклику до суду в порядку, визначеному цим Кодексом.



Коментар:

Стаття, що коментується, передбачає порядок вручення судових повісток фізичним і юридичним особам. Фізичній особі судова повістка повинна бути вручена під розписку по місцю її проживання. Згідно зі ст. З Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 р.1 слід розрізняти місце перебування особи — адміністративно- територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік, і місце проживання особи — адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.

Юридичним особам судові повістки вручаються під розписку відповідній службовій особі. Відповідно до ч. 1 ст. 93 ЦК місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. Належним врученням згідно зі статтею, що коментується, визнається вручення повістки у разі відсутності особи, якій адресована повістка, під розписку повнолітнім членам її сім'ї, які спільно проживають з нею, а за їх відсутності — відповідній житлово-експлуатаційній організації або виконавчому органу місцевого самоврядування.

Вручення судової повістки представникові особи, яка бере участь у справі, вважається врученням повістки і цій особі. Як випливає з ч. 6 ст. 74 ЦПК, особи, які беруть участь у справі, а також свідки, експерти, спеціалісти і перекладачі можуть бути викликані в суд телеграмою, факсом чи за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику. У разі відмови фізичної особи або службової особи юридичної особи одержати судову повістку особа, яка її доставляє, робить відповідну помітку на повістці і повертає її до суду. Особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається повідомленою.


Получите за 15 минут консультацию юриста!