В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Заходами процесуального примусу є встановлені цим Кодексом процесуальні дії, що застосовуються судом до осіб, які порушують встановлені в суді правила або протиправно перешкоджають здійсненню цивільного судочинства.

2. Заходи процесуального примусу застосовуються судом негайно після вчинення порушення шляхом постановлення ухвали.



Коментар:

Кожна галузь права має власні засоби забезпечення правових вимог. Не-зважаючи на те, що за порушення норм цивільного процесуального права за-конодавством передбачені різні види юридичної відповідальності (адміні-стративна, кримінальна), цивільне процесуальне законодавство містить норми і про суто процесуальні заходи примусового характеру.

Розділ 9 ЦПК України «Заходи процесуального примусу» містить в собі ряд дій примусового характеру, які можуть застосовуватися судом для забезпечення нормального перебігу судочинства у цивільній справі.

Відповідно до частини 1 коментованої статті заходами процесуального при-мусу є встановлені цивільним процесуальним кодексом процесуальні дії, що за-стосовуються судом до осіб, які порушують встановлені в суді правила або що протиправно перешкоджають здійсненню цивільного судочинства.

Згідно з ч. 2 комментованної статті застосування судом заходів процесу-ального примусу, направлене на припинення правопорушення, відновлення порушеного права і забезпечення виконання обов'язку.