1. Заява боржника про скасування судового наказу, що подана в установлений строк, розглядається судом протягом п'яти днів з дня її надходження без судового розгляду і виклику сторін, про що постановляється ухвала, якою скасовується судовий наказ.2. Заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 104 цього Кодексу, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку подання цієї заяви.
3. В ухвалі про скасування судового наказу суд одночасно роз'яснює, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті в позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову.
4. Копії ухвали надсилаються стягувачеві та боржникові не пізніше трьох днів після її постановлення.
Коментар:
Заява боржника про скасування судового наказу, яка подана в установлений строк і розглядається судом протягом п'яти днів з дня її надходження без судового розгляду і виклику сторін, про що постановляється ухвала.
Заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого ч. 2 ст. 104 ЦПК, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка подала його, не знайде підстав для відновлення терміну подання цієї заяви. В ухвалі про скасування судового наказу суд одночасно роз'яснює, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті в позовному провадженні з дотриманням загальних правил щодо пред'явлення позову. Копії ухвали надсилаються стягувачу і боржникові не пізніше трьох днів після її постановлення.
Наказне провадження — це спрощений вид цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються справи про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна за заявою особи, якому належить право такої вимоги. Судовий наказ видається за спрощеними правилами цивільного судочинства, без розгляду справи по суті, без заслуховування пояснення сторін. Запровадження спрощеного провадження, як підкреслює Н. А. Чечина, спрямоване на забезпечення швидкого розгляду судом значної кількості цивільних справ. Тим самим воно повинно сприяти створенню належних умов для ефективного захисту порушених прав і інтересів, що охороняються законом .