В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Попереднє судове засідання повинно бути призначено і проведено протягом одного місяця з дня відкриття провадження у справі.



Коментар:

У період підготовки справи до судового розгляду суддею повинно бути призначено і проведено, протягом одного місяця з дня відкриття провадження у справі, попереднє судове засідання (ст. 129 ЦПК). Про час і місце проведення попереднього судового засідання суддя зобов'язаний вказати в ухвалі про відкриття провадження у справі (п. 4 ч. 4 ст. 122 ЦПК; див. коментар до п. 4 ч. 4 ст. 122 ЦПК).

Норми, що регламентують процесуальний порядок попереднього судового засідання, є новелами ЦПК України 2004 р.

Включення до ЦПК України норм про попереднє судове засідання обу-мовлене, перш за все, тим, що згідно з ч. 1 ст. 18 ЦПК цивільні справи в судах першої інстанції розглядаються одноособово суддею, який є головуючим і діє від імені суду. Тому, як справедливо наголошується в теорії цивільного процесуального права, «стало можливим укладення мирової угоди, залишення заяви без розгляду, припинення провадження у справі не лише на стадії судового розгляду, як це було раніше, але й на стадії підготовки справи до судового розгляду. Проте розпорядчі дії сторін і волевиявлення суду вимагають процесуального закріплення. Для цієї мети, перш за все, і передбачена можливість проведення попереднього судового засідання. Воно спрямоване на прискорення процесу без шкоди для реалізації принципу законності» .

Проведення попереднього судового засідання не пов'язане з розглядом і вирішенням справи по суті, тобто в ньому не повинні досліджуватися докази, встановлюватися факти, які мають матеріально-правове значення, правове положення суб'єктів спору та інші питання, які відносяться до суті правового конфлікту .

Попереднє судове засідання є обов'язковим для кожної цивільної справи, за винятком випадків, встановлених ЦПК України (зокрема, воно не проводиться у справах, що розглядає суд в порядку наказного провадження).