1. Речові докази до набрання рішенням законної сили зберігаються у справі або за окремим описом здаються до камери схову речових доказів суду.2. Речові докази, що не можуть бути доставлені до суду, зберігаються за їх місцезнаходженням за ухвалою суду; вони повинні бути докладно описані та опечатані, а в разі необхідності — сфотографовані.
3. Суд вживає заходів для забезпечення зберігання речових доказів у незмінному стані.
Коментар:
У ч. 1 статті, що коментується, встановлені правила, дотримання яких за-безпечує збереження речових доказів до набрання рішенням законної сили. Питання про порядок зберігання таких доказів вирішується з урахуванням їх особливостей.
Дрібні речові докази можуть зберігатися в справі, речові докази, які не мо-жуть бути залучені до справи, здаються в камеру схову речових доказів суду за описом.
Частина 2 статті, що коментується, вказує, що громіздкі речові докази, які неможливо доставити до суду, зберігаються за їх місцезнаходженням за ухвалою суду. Ці докази докладно описуються та опечатуються, а в разі необхідності — фотографуються. У цих випадках опис і фотографії залучаються до справи. У разі виникнення спору про право на майно, що є речовим доказом, його збереженню сприяє забезпечення позову у вигляді накладення арешту на майно (п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК).
Частина 3 статті, що коментується, встановлює обов'язок суду вживати заходів для забезпечення зберігання речових доказів. Речові докази повинні бути передані конкретній особі на зберігання до камери схову з роз'ясненням обов'язків із зберігання. Про передачу повинен бути складений акт.