1. Експертиза призначається ухвалою суду, де зазначаються: підстави та строк для проведення експертизи; з яких питань потрібні висновки експертів, ім'я експерта або найменування експертної установи, експертам якої доручається проведення експертизи; об'єкти, які мають бути досліджені; перелік матеріалів, що передаються для дослідження, а також попередження про відповідальність експерта за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.2. Якщо експертизу призначено експертам кількох установ, в ухвалі про її призначення зазначається найменування провідної установи, на яку покладається проведення експертизи. Якщо проведення експертизи доручається експертній установі та особі, яка не є працівником цієї установи, провідною визнається експертна установа. Ухвала про призначення експертизи направляється в кожну установу— виконавцям, а також особі, яка не є працівником експертної установи. Об'єкти дослідження та матеріали справи направляються провідній установі.
3. При визначенні об'єктів та матеріалів, що підлягають направленню на експертизу, суд у необхідних випадках вирішує питання щодо відібрання від-повідних зразків.
4. Якщо цього вимагають особливі обставини справи, суд може заслухати експерта щодо формулювання питання, яке потребує з'ясування, проінструктувати його про доручене завдання і за його клопотанням дати відповідні роз'яснення щодо сформульованих питань. Про вчинення цих дій повідомляються особи, які беруть участь у справі і які мають право брати участь у їх вчиненні.
Коментар:
Згідно з ч. 1 статті, що коментується, експертиза призначається ухвалою суду. В ухвалі вказують: підстави та строк для проведення експертизи; з яких питань потрібні висновки експертів, ім'я експерта або найменування екс-пертної установи, експертам якої доручається проведення експертизи; об'єкти, які мають бути досліджені; перелік переданих для дослідження матеріалів, а також попередження про відповідальність експерта за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Згідно з ч. 2 статті, що коментується, експертиза може бути призначена кільком експертам різних установ. В цьому випадку в ухвалі суду про при-значення експертизи вказується найменування провідної установи, на яку покладається проведення експертизи. Якщо проведення експертизи дору-чається експертній установі та особі, яка не є працівником цієї установи, про-відною визнається експертна установа. Ухвала про призначення експертизи направляється в кожну установу — виконавцям, а також особі, яка не є пра-цівником цієї установи. Об'єкти дослідження та матеріали справи направля-ються провідній установі.
Відповідно до ч. З статті, що коментується, при визначенні об'єктів та ма-теріалів, що підлягають направленню на експертизу, суд у необхідних випадках вирішує питання щодо відібрання відповідних зразків.
Відповідно до ч. 4 статті, що коментується, якщо цього вимагають особливі обставини справи, суд може заслухати експерта щодо формулювання питання, яке потребує з'ясування, проінструктувати його про доручене завдання і за його клопотанням дати відповідні роз'яснення щодо сформульованих питань. Про вчинення цих дій повідомляються особи, які беруть участь у справі і мають право брати участь в їх вчиненні.