В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Головуючий роз'яснює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, про що зазначається в журналі судового засідання.



Коментар:

З метою повного, всестороннього, об'єктивного дослідження всіх обставин цивільної справи закон представляє зацікавленим особам широкі процесуальні права. В той самий час закон зобов'язує їх сумлінно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки (див. коментар до ст. 27 ЦПК).

При різноманітті процесуальних прав, якими володіють особи, які беруть участь в справі, немає необхідності в повному і докладному їх переліку і роз'ясненні в тих випадках, коли здійснення процесуальних дій, право на яке є, за обставинами справи не передбачається.

Роз'яснення особам, які беруть участь в справі, їх прав і обов'язків даються головуючим в доступній формі, чітко і виразно. Формальний підхід до роз'яснення прав і обов'язків може призвести до незнання або нерозуміння своїх прав і обов'язків особами, які беруть участь в справі. Роз'яснення особам, які беруть участь в справі, їх прав і обов'язків фіксується в протоколі судового засідання.

Загальне роз'яснення в підготовчій частині судового розгляду особам, які беруть участь в справі, їх прав і обов'язків не виключає, що на певному етапі процесу їм слід повторно роз'яснити їх окремі права і обов'язки. В деяких ви-падках закон прямо указує на необхідність таких дій з боку суду, наприклад, при заяві позивача про відмову від позову (ч. 1 ст. 174 ЦПК), або заяві сторін про можливий мирний результат справи (ч. 1 ст. 175 ЦПК).