В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

Згідно зі статтею, що коментується, показання свідків є найпоширенішим засобом доказів.

Кожен свідок допитується окремо. Свідок допитується у відсутність ще не допитаних свідків; свідки, що ще не дали показань, не можуть знаходитися в залі судового засідання.

Головуючий перед допитом свідка зобов'язаний встановити його особу, вік, рід занять, місце проживання, відносини його з особами, які беруть участь в справі, роз'яснює його права і з'ясовує, чи відмовляється свідок за встановленими законом підставами від надання показань.

Якщо суд приймає відмову свідка від надання показань, постановляється ухвала.

Головуючий попереджає свідка під розписку про кримінальну відпо-відальність за завідомо неправдиві показання (ст. 384 КК) і відмову від давання показань (ст. 385 ЦК), приводить його до присяги. Підписаний свідком текст присяги і розписка долучаються до справи.

Допит свідка починається з того, що головуючий пропонує свідкові по-відомити все, що йому відомо у даній справі. Показання надаються у формі вільної розповіді, не стосуючись відомостей, джерела яких свідок не може вказати. Першим ставить свідкові питання особа, за заявою якої викликаний свідок, потім інші особи, що беруть участь в справі.

Особи, які беруть участь в справі, мають право ставити свідкові питання з метою доповнення, уточнення його показань. В порядку доповнення, роз'яс-нення, уточнення відповідей свідка суд має право задавати питання свідкові після закінчення його допиту особами, що беруть участь в справі.

Головуючий усуває питання, якщо вони не стосуються справи і предмета доказування, або є навідними. Якщо питання, задані свідкові, за змістом об-ражають честь і гідність особи, яка бере участь в справі, вони знімаються.

Допитаний свідок залишається в залі судового засідання і після допиту до закінчення розгляду справи, якщо, за згодою сторін, суд не дозволить йому піти раніше.

У практиці розгляду цивільних справ нерідкісні випадки, коли виникає необхідність повторного допиту свідків. Як правило, повторний допит пов'я-заний з суперечностями в показаннях свідків, з уточненням даних свідків, що містяться в показаннях.

Повторний допит свідків допускається за їх власною заявою, ініціати- вою суду або заявою осіб, що беруть участь в справі.

Одночасний допит свідків проводиться після обговорення питання про необхідність такої дії з метою виявлення причин істотних суперечностей в їх показаннях.