1. Речові докази оглядаються судом або досліджуються ним іншим способом, а також пред'являються для ознайомлення особам, які беруть участь у справі', а в необхідних випадках — також експертам, спеціалістам і свідкам. Особи, яким пред'явлено для ознайомлення речові докази, можуть звернути увагу суду на ті чи інші обставини, пов'язані з оглядом. Ці заяви заносяться до журналу судового засідання.2. Протоколи огляду речових доказів оголошуються в судовому засіданні. Особи, які беруть участь у справі, можуть дати свої пояснення з приводу цих протоколів.
3. Особи, які беруть участь у справі, можуть ставити питання з приводу речових доказів свідкам, а також експертам, спеціалістам, які їх оглядали.
Коментар:
Згідно зі статтею, що коментується, речові докази є засобом встановлення обставин, що мають значення для справи. Основним способом їх дослідження є огляд.
Речові докази оглядаються судом, особами, які беруть участь в справі, а за необхідності — експертами, спеціалістами, свідками.
Особи, яким для огляду пред'явлені речові докази, можуть звернути увагу суду на окремі ознаки досліджуваного речового доказу, на його зв'язок з іншими засобами доказування. Пояснення і зауваження з приводу речових доказів заносяться в протокол судового засідання.
Речові докази можуть бути оглянуті за місцем їх знаходження (ст. 140 ЦПК), досліджені в порядку судового доручення (ст. 132 ЦПК) або забезпечення доказів (ст. 133 ЦПК). Результати дослідження фіксуються в протоколі судового засідання, який оголошується під час судового засідання. З приводу цих доказів особи, які беруть участь в справі, можуть дати свої пояснення.
Під час дослідження речових доказів, особи, які беруть участь в справі, мають право ставити питання експертам, спеціалістам, свідкам, які оглядали речові докази, з приводу обставин, пов'язаних з цим оглядом.