1. Під час відтворення звукозапису, демонстрації відеозапису, що мають приватний характер, а також під час їх дослідження застосовуються правила цього Кодексу щодо оголошення і дослідження змісту особистого листування і телеграфних повідомлень.2. Відтворення звукозапису і демонстрація відеозапису проводяться в судовому засіданні або в іншому приміщенні, спеціально підготовленому для цього, з відображенням у журналі судового засідання особливостей оголошуваних матеріалів і зазначенням часу демонстрації. Після цього суд заслуховує пояснення осіб, які беруть участь у справі.
3. Уразі потреби відтворення звукозапису і демонстрація відеозапису можуть бути повторені повністю або у певній частині.
4. З метою з'ясування відомостей, що містяться у матеріалах звуко- і відеозапису, а також у зв'язку з надходженням заяви про їх фальшивість судом може бути залучено спеціаліста або призначено експертизу.
Коментар:
Відносно відтворення і дослідження звуко- або відеозапису, що містять відомості особистого характеру, діють правила оголошення і дослідження змісту особистих паперів, листів і так далі (див. коментар до ст. 186 ЦПК).
Для відтворення змісту цього виду доказів потрібна спеціальна звуковід- творююча або відеовідтворююча апаратура.
Відтворення здійснюється в залі судового засідання або іншому спеціально обладнаному для цієї мети приміщенні з вказівкою в протоколі судового засідання ознак оголошених матеріалів і часу відтворення. Після відтворення змісту даного виду доказів, суд заслуховує пояснення осіб, які беруть участь в справі, які заносяться в протокол судового засідання.
У разі потреби звуко- і відеозаписи можуть бути повторені повністю або частково.
З метою з'ясування відомостей, що містяться в звуко- або відеозаписах або у зв'язку із заявою про їх підробленість, судом може бути залучений спеціаліст. Ця ж ідея відтворена в частинах 1, 2 ст. 54 ЦПК
Так само можливе призначення експертизи з приводу звуко- або відеозапису для з'ясування вказаних вище відомостей. Питання про призначення експертизи вирішується судом.