1. Висновок експерта оголошується в судовому засіданні.2. Для роз'яснення і доповнення висновку експерту можуть бути поставлені питання. Першою ставить питання експертові особа, за заявою якої призначено експертизу, та її представник, а потім інші особи, які беруть участь у справі. Якщо експертизу призначено за клопотанням обох сторін, першим ставить питання експертові позивач і його представник.
3. Суд має право з'ясовувати суть відповіді експерта на питання осіб, які беруть участь у справі, а також ставити питання експерту після закінчення його допиту особами, які беруть участь у справі.
4. Викладені письмово і підписані експертом роз'яснення і доповнення висновку приєднуються до справи.
Коментар:
Відповідно до статті, що коментується, експерт дає у письмовій формі мо-тивований висновок, який долучається до справи (ч. 2 ст. 147 ЦПК). Дана стаття, так само, як і та, що коментується, не вказують на обов'язкову участь експерта, який дав письмовий висновок, в судовому засіданні. В той же час, в ч. 2 ст. 147 ЦПК вказано, що суд має право за заявою осіб, які беруть участь в справі або за власною ініціативою запропонувати експертові дати усне пояснення свого висновку.
Висновок експерта оголошується в судовому засіданні. З метою його роз'яс-нення і доповнення експертові можуть бути поставлені питання особами, які беруть участь в справі. У ч. 2 статті, що коментується, встановлюється порядок черговості, в якому експертові задаються питання. Суд може відхилити питання, якщо вони направлені на затягування судового процесу, не відносяться до справи.
Відповіді експерта заносяться в протокол судового засідання. Суд має право запропонувати експертові викласти усні роз'яснення і доповнення висновку, які додаються до справи письмово. Правильність цих записів експерт підтверджує своїм підписом.