1. Рішення суду або його вступна та резолютивна частини проголошуються негайно після закінчення судового розгляду і прилюдно, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Головуючий роз'яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження. У разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин судового рішення суд повідомляє, коли особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитися з повним рішенням суду.2. Після проголошення рішення суд, який його ухвалив, не може сам скасувати або змінити це рішення.
Коментар:
Відповідно до положень статті, що коментується, рішення суду або його вступна і резолютивна частини проголошуються негайно після закінчення судового розгляду і прилюдно. Виняток становлять випадки розгляду справи в закритому судовому засіданні (див. коментар до ст. 6 ЦПК). Головуючий роз'яснює зміст рішення, порядок і термін його оскарження. У разі проголошення в судовому засіданні тільки вступної і резолютивної частин судового рішення суд повідомляє, коли особи, які беруть участь в справі, зможуть ознайомитися з повним рішенням суду. Цей термін, відповідно до вимог ст. 209 ЦПК, не може перевищувати п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
Після проголошення рішення суд, що ухвалив його, не може сам відмінити або змінити рішення. Проте в суду є ряд повноважень по усуненню недоліків власних рішень, передбачених статтями 219, 220, 221 ЦПК. Такими по-вноваженнями є: виправлення описок та арифметичних помилок в судовому рішенні, ухвалення додаткового рішення, роз'яснення рішення суду.