В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Особа, яка втратила цінний папір на пред'явника або вексель, може звернутися до суду із заявою про визнання їх недійсними і про відновлення її прав на втрачений цінний папір.

2. Заява подається до суду за місцезнаходженням емітента цінного папера на пред'явника або за місцем платежу за векселем.



Коментар:

У цивільному обороті об'єктом використання можуть бути різноманітні цінні папери на пред'явника. Характерною ознакою цих паперів є те, що в них не зазначено ім'я власника. Власником такого папера визнається та особа, яка її пред'явить до виконання. Тому в разі втрати цінного папера на пред'явника або векселя вимагати виконання за ними обов'язків може особа, якій ці папери на законних підставах не належать. Охорона прав і охороню- ваних законом інтересів власника у разі втрати цінного папера на пред'явника або векселя здійснюється в судовому порядку.

Якщо власник втраченого папера на пред'явника або векселя знає, хто є її держателем, то витребування цього документа можливе шляхом пред'явлення до нього віндикаційного позову. Якщо ж особа, яка втратила цінний папір на пред'явника або вексель, не знає, хто є їхнім держателем, то захистити свої права та інтереси вона може в порядку окремого провадження, звернувшись до суду із заявою про визнання папера недійсним і відновлення прав на втрачений цінний папір.

Відповідно до ст. 194 ЦК цінним папером є документ встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право і визначає взаємовідносини між особою, яка його розмістила (видала), і влас-ником та передбачає виконання зобов'язань згідно з умовами його розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають з цього документа, іншим особам. До особи, яка набула право власності на цінний папір, переходять у сукупності усі права, які ним посвідчуються. Відповідно до ст. З Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 лютого 2006 р.1, цінні папери — документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі

прав, що випливають із цих документів, іншим особам. Визначення цінного папера, дані в ст. 194 ЦК і в ст. З Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», по суті не відрізняються одне від одного.